Malvazia

Chystáte se na dovolenou do Chorvatska? Jste milovníky vína a chcete poznat tu nejtypičtější odrůdu v Chorvatsku? Dáme vám tipy, kde lze ochutnat tu nejlepší Malvazii na severu Chorvatska, na Istrii.
Při naší první cestě jsme navštívili vinaře Damjanić v Poreči. Ochutnali jsme a určitě doporučujeme i vám ochutnat Malvazii Akacia. Poprvé jsme ochutnali víno zrající 8-12 měsíců v akátových zádech. To podtrhuje příznačnou vůni akátu či akátovém medu.

Další vynikající Malvazii z akátových sudů jsme letos ochutnali u vinaře Matošević nedaleko od Vrsaru. Tu můžete dostat pod názvem Alba Robina. I zde zrání na akátových zádech zvýrazňuje vůni i chuť po akátu a medu. Obzvlášť příjemné je si vychutnávat toto víno při posezení na zahradě u vinařství.

Výbornou Malvazii zrající klasicky na dubových sudech jsme ochutnali u dalšího vinaře, Cattunar. Pod názvem Collina – Malvazija Istarska jsme ocenili zralost vína s nádhernou zlatavou barvou a chutí po zralém ovoci. Sem doporučujeme zajet i kvůli červenému muškátu Muškat Ruža (ale o tom v jiném postu).

Na závěr zmiňujeme návštěvu u vinaře Kozlović, kam se vždy rádi vracíme. Jejich úžasná Malvazia nabízená pod názvem Santa Lucia zrála opět 12 měsíců v dubových sudech a získala tím zlatavou barvu s plnou chutí a dlouhou dochutí po zralém ovoci.

Pokud se vám nepodaří navštívit zmíněnou oblast nebo některého z vinařů (které představíme příště podrobněji), tak můžete tato vína (a mnohá další od nich) v našem WINE CABINETu.

Malvazia
Malvazia
Malvazia
WINE CABINET

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s